A mirha füstös, édes vagy néha kesernyés illatú. A trópusi balzsamfa (Commiphora myrrha) gyantáját a trópusi sivatagos, bozótos területen élő rendkívül aromás, tüskés fából nyerik ki. Az Ayurveda gyógyítás több ezer éves klasszikus szövegei, már említik.


Az ókori egyiptomiak mirhát használtak gyógyításra, valamint a mumifikálási szertartások során is, hogy megszépítsék az utat a túlvilágra és örök életet nyerhessenek el, mint az istenek.

A Biblia a mirhát a három királyok egyik ajándékaként is említi, hiszen nagyon értékes volt. Füstje szülés alatt és után az asszonyok védelmezője volt.


Mirha testi hatása:

A mirhának fertőtlenítő hatása van. Külsőleg ugyancsak jó tulajdonsága miatt alkalmazták sebgyógyulás elősegítésére és sebfertőtlenítésre és épp ezért a gyermekágyas időszakban gyakran használták


Megszünteti az emésztési zavarokat és az étvágytalanságot. Enyhíti a légúti panaszokat. Szabályozza a menstruációt, seb- és fekélygyógyító, erősíti az immunrendszert. Esküvői szertartásokon is mirhát égettek, hogy vágyat és termékenységet hozzanak az ifjú asszonynak.


Mirha spirituális hatása

Nőies növény a Holdhoz és a Vénuszhoz köthető, a Víz Elemhez kapcsolódik.

A gyanta égetés során szent füstöt és gyönyörű illatot bocsát ki, tisztítja a negatív energiákat, összeköt bennünket magasabb tudatosságunkkal, a szellemi birodalmak erejével, békével és  rezgésekkel vesz körül. Fizikai és energetikai testünk gyógyítására, kiegyensúlyozására és védelmére is használhatjuk.